Pár WeBlinků

css Nicolas Gallagher: Multiple Backgrounds and Borders with CSS 2.1 – dnes už aplikovatelné řešení založené na generovaném obsahu (tzn. :before a :after pseudo-elementech) často použitelné místo dychtivě očekávaných více-násobných pozadí v CSS3.

grafický design photoshop Mindy Wagner @ Viget Inspire: Design For Efficiency: Techniques & Templates – pár mimořádně užitečných tipů k používání Photoshopu plus praktická 960px šablona s předpřipravenými skupinami pro vaše krásné vrstvy. Pokud v Photoshopu někdy kreslíte webíky, rozhodně vizte.

proces klient Paul Boag: Pain Free Design Sign Off (audio/video) – design, komunikace s klientem, takové spíš základní věci, ale velmi pěkné a Paul Boag se velmi dobře poslouchá a sleduje, takže i když vás nezajímá obsah, mohlo by se líbit.

seo ia ??? Marianne Sweeny @ FatDUX blog: SEO & IA: A Roadmap for Discoverability Success – článek trochu staršího data, přesto snad stojící za pozornost. Nejsem si úplně jist tím jádrem sdělení, ale tuším, že se tam na mě mezi řádky zachytilo něco pozoruhodného. (Ten malý šedý nepodtržený text na konci onoho článku je odkaz.)

proces klient Nathan Ford @ Unit Interactive blog: Your Clients Are Not Stupid – stručný spot na téma komunikace s klientem, na který ovšem reaguje…

proces klient Andy Rutledge: Stupid Is As Stupid Does – skvělý Andy Rutledge opět k procesu, vymezování rolí a povinností mezi klientem a poskytovatelem a takovým těm věcem. Neumím to moc okomentovat, Andy je holt kulervoucí.

ui Jenifer Tidwell: Designing Interfaces: Patterns for Effective Interaction Design – kniha, stále v prodeji, ač již trochu postarší, nyní online. Z velké části je, zdá se mi, věnovaná vysvětlení některých návrhových vzorů GUI, což nevím přesně k čemu je dobré. Poslední kapitoly se zdají být zajímavější. Inu, třeba někomu přijde vhod.

ui Když už jsme u těch knih, Marti Hearst: Search User Interfaces je nejen na Amazonu za $40, ale online taktéž. Ač se zde vyhledávacími rozhraními asi moc lidí nezabývá, třeba to někomu přijde zajímavé…

texty Josh Johnson @ Design Shack: 20 Websites With Carefully Crafted and Convincing Copy – může být rozhodně poučné, přinejmenším pro nás všechny copywriting-dummies.

klient grafický design logo Michal Feltl: Jak zadat grafikovi práci: logo, logotyp – jestli si dobře vzpomínám, je článek pro zadavatele poptávky, avšak je možné si z něj vytáhnout nějaká doporučení, jak vést komunikaci při specifikaci práce a spolupráce. Každopádně pěkné.

proces klient meta A nakonec tady mám ještě jednoho A. Rutledgea: Plato's Cave. No, jo – no.


Komentáře (1)

RSS kanál komentářů

  • Komentář číslo: 1
  • *
  • Jméno: blizzy
  • Odesláno:
   12.7. 2010 — 10:14

  Užitečné, díky.

Přidat komentář

Nápověda ke psaní komentářů

Zde formátuje Texy!

 • *zvýraznění*
 • **silné zvýraznění**
 • > citace
 • "odkaz":http://kam
 • [4] reakce na komentář
 • zdrojové kódy a více

úplně nahoru