RDS po dvou týdnech

Jeden z mých oblíbených citátů zní:

Jak mizerný by byl život, kdybychom se občas nepochválili.

…což není ani tak omluva případnému čtenáři za tento článek, jako spíš náhodný závan mysli přinášející kontextově příbuznou informaci. On tento článek vlastně vůbec není vychloubačný. On je spíš politování vyžadující.

A teď bych se konečně rád podíval, jak se vede RDS, tedy Red Dwarf Searchu. Na začátku jeho cesty, vyšla na webu CervenyTrpaslik­.cz novinka, oznamující začátek jeho cesty :-). CT.cz se stal tou počáteční bombou, která nastartovala návštěvnost RDS, a dodnes ji udržuje na více-méně konstantní hodnotě.

Je to zároveň dobrá zpráva a zároveň i špatná zpráva, že 75% návštěvníků příchází dnes, stejně jako na začátku z CT.cz. Dobrá je to proto, že přicházejí, a bez nich bych neměl tak pěkné grafy a špatná je to proto, že bych si přál, aby chodili především z bookmarků, tedy direct.

Za jednoznačně dobrou zprávu považuji to, že narůstá procento returning visitors. Z původních 80:20 (new:returning) se dnes hodnota vyšplhala někam k 55:45. Znamená to pro mě, že uživatelé se vracejí, protože na webu RDS asi našli něco zajímavého, neboli RDS přece jen nebude služba k ničemu!

V dnešních dnech (kolem 7.2.) navštíví RDS asi 100 lidí za den, a načtou přibližně 500 stránek. Je to číslo pěkné, či spíše bylo by to číslo pěkné, kdyby většina z nich byla returning. Pokud si budu chtít tuto návštěvost udržet a nejlépe ji i vytáhnout nahoru, budu potřebovat další backlinky, protože nebude trvat dlouho, a novinka o RDS z hlavní stránky CT.cz zmizí docela.

Minimum návštěvníků přichází z vyhledávačů, dá se říct, že z vyhledávačů nechodí prakticky nikdo. Proto jsem mírně upravil hlavní stránku RDS, aby se na ní nacházelo několik odkazů na vyhledávání. To by mělo zvýšit množství obsahu a potenciálních keywords, nejsem si však jist, jak vyhledávače nakládají s obsahem blockquote elementů (zda není jejich význam utlačován).

Je jasné, že RDS má málo backlinků, málo reffererů, nebo jak se to správně nazývá. Proto jsme si chtěl RDS zaregistrovat v katalogu Seznamu, což by podle mého odhadu mělo jisté ovoce přinésti, bylo mi však řečeno, že:

Dobry den,
stranka s temito udaji:

URL: http://rds.ka­hi.cz/
Titulek: Red Dwarf Search
Popisek: Red Dwarf Search – prohledávání Červeného trpaslíka. Vyhledávejte snadno a rychle ve scénářích Červeného trpaslíka! Najděte si přesné znění hlášek, nadávek a oslovení z legendárního seriálu! Nutnost pro každého fandu.
Kategorie: Seznam : Zábava a hry : Televize : Seriály : Červený trpaslík

obsahuje pouze odkazy na jine stranky nebo reklamy, a proto byla zadost o jeji zatrizeni do katalogu Seznam.cz zamitnuta.
Do katalogu je mozne registrovat pouze stranky s kvalitnim a hodnotnym obsahem.
Pokud problem s obsahem stranky vyresite budeme radi, jestlize opet vyuzijete nasich sluzeb a podate si zadost o zatrizeni odkazu znovu.

No to je ale smůla. Má pravda je taková, že kvalitního a hodnotného obsahu je tam přehršle, seznamácký robot přirozeně nepoznal, že stránka stojí a padá na na formuláři pro vyhledávání. Za chvíli zkusím obsah RDS trošku prolinkovat a regnout do Seznamu opět.

Závěr? Začátek byl velmi slibný, počáteční nával lidí přicházejících z CT.cz však vyšuměl a potřebuji další odkazovače, kteří by RDS pomohli proslavit, lépe řečeno dostat do podvědomí fandů Červeného Trpaslíka. Protože, a teď řeknu něco velmi nestydatého, Red Dwarf Search je neocenitelnou pomůckou každého správného fandy. Let's bookmark!


Komentáře (1)

RSS kanál komentářů

  • Komentář číslo: 1
  • *
  • Jméno: Ondřej Pohorský
  • Odesláno:
   9.2. 2006 — 0:49

  Snaž se, držíme palce. Je to dobrá služba, až nám opraví HZ , blognu to.

Přidat komentář

Nápověda ke psaní komentářů

Zde formátuje Texy!

 • *zvýraznění*
 • **silné zvýraznění**
 • > citace
 • "odkaz":http://kam
 • [4] reakce na komentář
 • zdrojové kódy a více

úplně nahoru