Jak zabodovat v Tokiu

O mých pochybnostech nad schopnostmi počítání TopListu jsem už psal. Tenkrát jsem se podivoval nad podivně malými čísly, které mi Toplist nabízel ve srovnání s Google Analytics. Dnes se – pro změnu – budu podivovat na čísly nesmyslně velkými.

Těšíte-li se na hlavolam, který zavaří vaše mozkové závity, budu vás muset zklamat. Přiznávám, záhada velkých čísel už byla rozlousknuta. Ale než se dostaneme k pointě, podívejme se na pár čísel.

TopList pravil, a ve svém lhaní nepokrytě pokračuje, že každý den navštíví web Rozměry bannerů mezi 15 a 35 lidmi. Což je moc. O poznání důvěryhodnější GA totiž oznamuje čísla kolem sedmi :). Jak zjistit pravdu? Jak se ubezpečit o důvěryhodnosti jednoho a usvědčit ze lži druhého? Jak jinak, než náhodou.

Toplist ze zmíněných důvodů navštěvuji už jen o svátcích a pak jednou za uherský rok, avšak jak jsem na něj zavítal posledně, pravda byla odkryta. Banner sizes web se tvářil navštěvovaný stejně jako minule, nicméně nyní jsem si všiml i čísel Počtu zhlédnutí, neboli pageviews! A ty byly očividně nepravdivé – web takového typu, web o dvou stránkách nemá potenciál na 5–10 zhlédnutých stránek / návštěvu. V tom mi to doklaplo. V TopListu se musely „překřížit drátky“, jiný web ovlivňoval mé statistiky. Stačilo zarolovat kousek níže… a bylo vymalováno.

(Od administrátora TL jsem do dnešního dne nedostal odpověď na mailově položenou otázku.)


Komentáře

RSS kanál komentářů

Zatím bez komentáře.

Přidat komentář

Nápověda ke psaní komentářů

Zde formátuje Texy!

  • *zvýraznění*
  • **silné zvýraznění**
  • > citace
  • "odkaz":http://kam
  • [4] reakce na komentář
  • zdrojové kódy a více

úplně nahoru