CSS Setter: pokračovatel Font switchera

Ať jsem si před půl rokem při publikování skriptu nazvaného Font switcher myslel cokoli, zaručeně jsem si nemyslel, že za pouhého půl roku budu nad svým kódem ohrnovat nos.

Je to tak, dámy a pánové, milé děti, uživatelé. Pro potřeby tohoto webu jsem byl nucen přepsat svůj dávný skript a abych to tak shrnul, nezůstal kámen na kameni a řádek na řádku. Domnívám se, že nyní je kód řádově rozumnější, pochopitelnější, čistší, než jeho prokletý předchůdce.

Především, jak patrno z názvu, byl účel a smysl skriptu značně univerzalizován. Možná ještě víc, než je patrno z názvu, ale pochopte, nemohu vypustit něco nazvané Anything switcher. Myslím, že bohatě postačí, když vám povím, že s trochou obratnosti z CSS Settera (ten název se mi fakt poved) snadno vykouzlíte Cokoli setter.

Přesto doporučovaným užitím skriptu je právě uživatelsky individuální přepínání CSS kódů, například konkrétně na tomto blogu je CSS Setter použit k přepínání typu písma a velikosti písma, nezávisle na sobě. Možnost, kterou si návštěvník vybere, je uložena do sušenky s prodlouženou trvanlivostí a pro jistotu také do session.

Na rozdíl od svého předchůdce by mělo být nastavování o něco jednodušší a jak tušíte, PHP skript je přizpůsoben k vícenásobnému užití na jedné stránce.

Vícenásobná implementace je podmíněna pouze ručním duplikováním souboru a odlišením pomocí unikátní řetězce. Unikátní řetězec potom bude použit do jména instance třídy, takže vlastně budete mít jednu třídu ve dvou instancích. Tohle se mi taky líbí.

A aby toho, co se mi líbí, nebylo málo, tak skript který vám tu zdvořile a laskavě nabízím ke stažení, je zároveň WordPress pluginem a zároveň skriptem na WordPressu nezávislým (nicméně mimo WP jsem to netestoval).

Instalace

 1. Prvním krokem je nastavení: otevřte si soubor a nastavte nastavení.
 2. Buď…
  1. chcete CSS Setter používat jako WordPress plugin, tak ho nahrajete do složky plugins a skrze administraci ho aktivujete.
  2. …anebo ho chcete zahrnout do jiné aplikace, a tak se prostě postarejte o includnutí souboru.
 3. Na místě, kde chcete přepínací odkazy zobrazit, vložte tento kód:
  global $css_setter;
  $css_setter -> EchoLinks (' / ');
 4. Pokud právě instalujete CSS Setter do WP, pak jste právě instalaci zdárně dokončili, vy ostatní ještě musíte do HTML hlavičky přidat:
  global $css_setter;
  $css_setter -> EchoCss ();

Finíto, šmytec. To jsme to dnes ale hezky zmákli, co? ;) Jediná mrzutost je snad v tom, že mě nenapadlo jak do pole pro CSS varianty pěkně skloubit klíč jako integer, označení možnosti (používá se při výpisu přepínacích odkazů) a ještě samotný CSS kód. Tak třeba za půl roku.

Stáhnout CSS Setter! (*.RAR, 1 KB)


Komentáře

RSS kanál komentářů

Zatím bez komentáře.

Přidat komentář

Nápověda ke psaní komentářů

Zde formátuje Texy!

 • *zvýraznění*
 • **silné zvýraznění**
 • > citace
 • "odkaz":http://kam
 • [4] reakce na komentář
 • zdrojové kódy a více

úplně nahoru